niedziela, 25 listopada 2018

Poduszka z gryką


Czy słyszeliście o zdrowych poduszkach z łuską gryki ? Od lat znane są dobroczynne właściwości łuski z nasion gryki. Wypełnia się nią materace, siedziska, poduszki, podgłówki czy maty. Łuski przemieszczając się względem siebie dopasowują się do pozycji ciała a tym samym pomagają  w zwalczaniu bólu pleców i szyi. Wypełnione łuską poduszki, siedziska czy maty, masują delikatnie ciało poprawiając przy tym  ukrwienie. Przeciwdziałają powstawaniu odleżyn. Łuski gryki niezwykle szybko wchłaniają wilgoć, poduszka czy materac wypełnione tym składnikiem, nie nagrzewa się. Łuska posiada właściwości antyalergiczne, dzięki zawartości taniny zatrzymuje rozwój szkodliwych bakterii i roztoczy. Poduszki, wałki nią wypełnione są doskonałym materiałem do prawidłowego pozycjonowania osób niepełnosprawnych, które długie godziny przebywają w jednej pozycji w siedziskach czy na wózkach.  Firmy produkujące materace i siedziska posiadają 10– letnie atesty na ich użytkowanie, jest to gwarantowany okres zachowania właściwości łuski gryki zawartej w tych produktach. Wsypa oraz powłoczka uszyte są z bawełny.
Łuska posiada właściwości antyalergiczne, dzięki zawartości taniny zatrzymuje rozwój szkodliwych bakterii i roztoczy. Poduszki posiadają wsyp z kieszonką na woreczki zapachowe oraz wymienne powłoczki. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam: 


6 komentarzy:

  1. Czytałam już kiedyś o takich poduszkach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. hymm.. nigdy nie miałam do czynienia z tego typu poduszkami, ale lubie bardzo poduszki wszelkiego typu :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja również czytałam ostatnio o wsadach z GRYKI - jednak była ona zawartością MATERACA - nie mniej jednak opinie na jej temat są na prawdę pochlebne.

    OdpowiedzUsuń