wtorek, 13 listopada 2018

Chitozan - pielęgnacja skóry jeszcze nigdy nie była tak bezpieczna

Chitozan to pierwszy na świecie produkt kosmetyczny opracowany na bazie Hydrożelu Chitozanu. Prawdziwie naturalny, prosty skład opracowany przez zespół badawczy Politechniki Gdańskiej do regeneracji skóry po różnego rodzaju podrażnieniach, w tym m.in. po depilacji, po goleniu i innych zabiegach kosmetycznych, oparzeniach słonecznych, ukąszeniach owadów, podrażnieniach intymnych.


Skład: Aqua, D-panthenol, Chitosan, Carbon dioxide

Podrażnienia skóry dotyczą każdego z nas. Niemal każdego dnia pojawiają się przy goleniu, depilacji, zabiegach kosmetycznych, tatuażu, ukąszeniach owadów, otarciach. Część z nas jest na nie szczególnie narażona - np. osoby z AZS, łuszczycą. By przynieść ulgę podrażnionej skórze każdego dnia zużywa się miliardy opakowań produktów kosmetycznych.

Chitozan jest to surowiec naturalny pochodzenia morskiego, pozyskiwany z pancerzy skorupiaków, głownie z kryla i krewetek. Surowiec jest zbudowany z N-acetylo - D- glukozaminy, co czyni go tożsamym ze strukturą takich składników skóry jak: kwas hialuronowy, heparyna. Chitozan nawilża, regeneruje, chłodzi.

Plusy Chitozanu to:
- szerokie spektrum zastosowania
- świetny skład

1 komentarz:

  1. Taka ogólna charakterystyka zachęca do poznania tego produktu :)

    OdpowiedzUsuń