środa, 13 sierpnia 2014

Bentley Organic - płyn do mycia sałat, owoców i warzyw

Witajcie!
    Czy kiedykolwiek słyszeliście o płynie do mycia sałat, owoców i warzyw? O istnieniu takich cudów dowiedziałam się kilka miesięcy temu.
     Każdy z nas codziennie  wcina warzywa/owoce (jeśli nie, to pora to zmienić) ale rzadko zastanawiamy się skąd pochodzą nasze witaminowe bomby. Jeśli jest to  przydomowy  ogródek - mamy pewność, że nie są pryskane, jeśli jednak nie znamy źródła pochodzenia warto zainteresować się płynami, które zminimalizują ryzyko jedzenia pestycydów, nawozów, szkodliwych bakterii typu E.coli.  Używając samej wody nie pozbędziemy się ich.Pojemność: 500ml
Opakowanie: plastikowe
Produkt jest robiony w Anglii.
Zabija 99,9% domowych zarazków., produkt wegański
Skład: woda, kwas jabłkowy, kwas mlekowy, kwas cytrynowy, aloes zwyczajny - jak widzicie w składzie płynu nie doszukamy się szkodliwej chemii
Cena: 34zł
Sposób użycia: do 1 l wody dodajemy ok 30ml (jedno psiknięcie)płynu. Owoce wrzucamy do wody z płynem, płuczemy, czekamy 2-3 minuty, płuczemy pod bieżącą wodą.

Myślę, że taki płyn idealnie nadaje się do mycia warzyw/ owoców nieznanego pochodzenia. W składzie nie znajdziemy żadnej chemii. Produkt jest bezbarwny i bezzapachowy. Składniki są nie tylko nieszkodliwe dla nas ale również dla środowiska  - ulegają biodegradacji. W sklepie  http://www.ekodrogeria.pl/ znajdziemy dużo ekologicznych, wegańskich  środków czystości.

4 komentarze:

  1. O nie słyszałam o czymś takim :)

    OdpowiedzUsuń
  2. pierwszy raz słyszę o owoce i warzywa myję tylko w samej wodzie

    OdpowiedzUsuń
  3. O zajrzę do tego sklepu, bo mam bzika na punkcie stylu eko

    OdpowiedzUsuń