poniedziałek, 1 października 2018

Mineral Guard


Dziś przychodzę do Was z recenzją produktu od https://mineral-guard.com.pl
Najwyższej jakości, specjalnie wyselekcjonowane naturalne i amorficzne słodkowodne okrzemki. Do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci od lat 12. Charakteryzują się najwyższą na rynku zawartością SiO2 i najwyższą czystością. Charakterystyczny, przestrzenny i cylindryczny kształt krzemionkowych pancerzyków oraz ujemny ich ładunek nadaje im unikalne właściwości.
Jest to produkt w 100% naturalny. Są to Okrzemki Naturalne ze źródeł słodkowodnych o najwyższym stopniu czystości dostępnym na rynku. Prdukt jest drobny, bielusieński, nie posiada ciemnych frakcji osiadających na dnie po wymieszaniu z wodą. Cechuje go nieporównywalnie mała zawartość glinu w porównaniu z oferowanymi na rynku ziemiami okrzemkowymi. 

Krzem, pierwiastek o nazwie chemicznej Si, to drugi najbardziej powszechny pierwiastek na Ziemi, zaraz po tlenie. Natomiast krzemiany, pochodne krzemu, stanowią znaczną większość wśród skał tworzących skorupę naszej Planety – ponad 90%. Wielu naukowców, wymiennie z węglem, podstawowym pierwiastkiem życia nazywa właśnie krzem. Pierwiastek tak powszechny, a wciąż tak niedoceniany. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że liczne problemy zdrowotne mogą wynikać z niedoboru krzemu w organizmie. Pierwiastek ten to niezwykle ważny budulec mnóstwa struktur w naszym ciele, głównie tkanki łącznej, czyli: kości, ścięgien, stawów, chrząstek, naczyń krwionośnych, skóry, włosów, paznokci. Bez krzemu wiele istotnych procesów w organizmie nie miałoby miejsca. Przykładowo, krzem jest odpowiedzialny za prawidłową mineralizację kości, utrzymanie kondycji naczyń krwionośnych, syntezę związków niezbędnych w budowie skóry, odpowiednie funkcjonowanie układu moczowego i wiele innych. Tak, krzem z całą pewnością zasługuje na miano pierwiastka zdrowia i życia.

KRZEM ORGANICZNY

Co to jest krzem organiczny? Na pojęcie „krzem organiczny” można wielokrotnie natrafić przeglądając serwisy i fora dotyczące zdrowia naturalnych metod leczenia. Z punktu widzenia chemii określenie „organiczny” odnosi się do substancja opartych na związkach węgla. Coraz częściej jednak sformułowanie to przypisuje się przynależności do świata organizmów żywych. Coś co jest „organiczne” pochodzi od organizmu żywego, zwierzęcia czy rośliny, i ma znaczenie dla tych organizmów. Bardziej dociekliwi znajdą również definicję określającą „krzem organiczny” jako formę aktywną – nieutlenioną i przyswajalną przez organizmu – w przeciwieństwie do postaci mineralnej, czyli po prostu piasku, który jest formą utlenioną i nieprzyswajalną. Źródłem takiego organicznego, przyswajalnego krzemu, wywodzącego się od organizmów żywych jest oferowana przez nas ziemia diatomitowa, która pochodzi wprost od okrzemek, organizmów zasiedlających niegdyś środowisko wodne. Pochodzenie organiczne krzemu jest natomiast niezwykle istotne dla pozyskania pożądanych efektów zdrowotnych suplementacji tego pierwiastka, ponieważ konieczne jest, aby pobrany krzem posiadał formę przyswajalną dla organizmu.

KRZEMIANY I KRZEM W POŻYWIENIU

Wiele problemów zdrowotnych może wynikać z niedoboru krzemu w pożywieniu. W pożywieniu krzem możemy znaleźć m.in. w: ziołach, szczególnie skrzypie polnym, ziarnach zbóż, skórkach owoców, warzywach, mięsie, szczypiorku, czosnku i innych. Zazwyczaj jednak nasza dieta jest tak skonstruowana, że nie dostarczamy z pożywieniem odpowiedniej ilości krzemu i powstają niedobory. Szczególnie osoby starsze, po urazach mechanicznych oraz kobiety w ciąży potrzebują pobierać więcej tego pierwiastka. Typowe objawy niedoboru krzemu w organizmie to przykładowo: zła kondycja włosów, skóry i paznokci, słabe kości i stawy, kruche naczynia krwionośne. Dlatego bardzo istotne jest, aby przez całe życie zapewniać sobie właściwą dawkę krzemu w pożywieniu poprzez stosowanie odpowiedniej diety lub uzupełnianie zapotrzebowania za pomocą suplementów zawierających krzem bądź krzemiany o przyswajalnej formie
Krzem jako suplemet
Ze względu na obecny wysoki stopień przetworzenia żywności, bardzo trudno jest zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na krzem jedynie z pożywienia, dlatego zwykle konieczne jest stosowanie suplementów. Na rynku można spotkać wiele suplementów z krzemem, szczególnie popularnym można uznać krzem na włosy i paznokcie, dostępny często w tabletkach bądź kapsułkach. 

Dawkowanie:
dorośli - 1 łyżeczka od herbaty dziennie (3 g) rozpuszczona w szklance wody. Obserwuj reakcję swojego organizmu. Jeżeli czujesz, że porcja jest zbyt duża zmniejsz porcję do 0,5 łyżeczki od herbaty (1,5 g) i stopniowo zwiększaj dzienną porcję do 1 łyżeczki od herbaty (3 g). W przypadku, gdy zwiększy się dawkę zbyt szybko mogą wystąpić niepożądane objawy grypopodobne. Tempo zwiększania dziennej porcji i docelowa porcja zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Zwykle zajmuje to od jednego do kliku tygodni. Stosuj produkt przez kilka miesięcy (do 6 miesięcy). Pij 2 litry wody dziennie. 

Ziemia działa jak naturalny środek czyszczący - wiąże wolne rodniki i redukuje ich aktywność. Po 3 miesięcznym stosowaniu poprawił się stan moich włosów i skóry, nie byłam ani razu przeziębiona, ma także działanie dobroczynne działanie podczas odchudzania. 
Zainteresowanych odsyłam na stronę: https://mineral-guard.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz