środa, 4 lipca 2018

Miodowy napój izotoniczny

Witajcie!:) 
Dziś chcę sie podzielić z Wami moim ulubionym napojem  izotonicznym - połączenie wody, miodu i cytryny - świetne orzeźwienie na letnie dni. 

To sprawdzone: przy treningu trwającym dłużej niż 2 godziny napoje izotoniczne nawadniają nasze organizmy bardziej niż woda! Nie ma jednak sensu truć swojego organizmu fabrycznymi izotonikami.


Tym sposobem jest połączenie miodu, cytryny oraz mięty. Dlaczego połączenie miodu, cytryny i mięty to idealny napój dla sportowców?
Miód  zawiera wiele witamin i minerałów takich jak np witamina B, beta-karoten, potas, fosfor, żelazo…
Celem napojów izotonicznych jest przede wszystkim uzupełnianie wody i elektrolitów, których organizm pozbywa się w czasie treningu. W 100 g napoju izotonicznego znajdziemy zaledwie 5-7 g węglowodanów i 24 kcal.
Co powstanie z wymieszania miodu z wodą? Powstanie napój o kaloryczności 64 kcal. Będzie to więc napój zawierający więcej węglowodanów niż napoje izotoniczne.
Cytryna z kolei to świetne źródło witamin z grupy B i E oraz sodu i żelaza. Ten owoc pobudza również procesy trawienne, dzięki czemu sprzyja oczyszczaniu organizmu i chudnięciu, a więc jest idealny dla sportowców.
Natomiast mięta reguluje pracę wątroby, poprawia nastrój, drażliwość przewodu pokarmowego czy wzdęcia. Korzystnie wpływa również na działanie dróg oddechowych.
Niektórzy zwolennicy domowych napojów izotonicznych mieszają wodę, miód i sól, bo – jak twierdzą – sól zatrzymuje wodę w organizmie, a woda z miodem nadaje napojowi przyjemnego smaku.
A Wy macie doświadczenie z izotonikami ? :) 
Moje miody, z których przygotowuję napoje  pochodzą z https://pasiekazpasja.pl :) Polecam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz